• DZIEŃ CHŁOPAKA

• Dzisiaj uczniowie klasy V i VI aktywnie spędzili czas w parku trampolin " Zajawka" w Zielonej Górze. Wyjazd został zorganizowany z okazji Dnia Chłopca. Było SUPER

• DZIEŃ CHŁOPAKA

• Dzień Chłopaka w klasie trzeciej:)

- przygotowanie przyjęcia dla chłopców,

- wręczenie upominków,

- wspólna biesiada i chwila dla fotoreportera:)

• SAMORZĄD KLASY TRZECIEJ

• Dzisiaj uczniowie klasy trzeciej wybierali swój mały samorząd:). Cóż to się działo: każdy kandydat prezentował swój program wyborczy, była debata i w końcu głosowanie! Wybór był trudny, kandydaci wykazali się dużą kreatywnością:). Wyniki wyborów: Zuzanna L.- przewodnicząca, Lena O.- zastępca i Aleksandra L. - skarbnik. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej współpracy.

• PROJEKT "KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE"

• Dzisiaj uczniowie klasy trzeciej rozpoczęli realizację zadań projektu pt: ,, Kreatywne prace plastyczne". Mieli okazję pobawić się kolorami, zapoznali się też z techniką malowania kartonikami:)Dzisiaj uczniowie klasy trzeciej rozpoczęli realizację zadań projektu pt: ,, Kreatywne prace plastyczne". Mieli okazję pobawić się kolorami, zapoznali się też z techniką malowania kartonikami:)

• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

• Dziś obchodzimy obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania . Dzień został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promocja lektury i głośnego czytania

• 26 WRZEŚNIA EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

• 26 września jest Europejskim Dniem Języków Obcych. Celem tego międzynarodowego święta jest zachęcanie do nauki języków obcych i podnoszenie świadomości kulturowej. Z tej okazji uczniowie klasy VII przygotowali wyzwanie językowe dla uczniów naszej Szkoły. Jest nim krótki filmik, w którym przedstawiają się w różnych językach. Osoba, której uda się odgadnąć wszystkie zaprezentowane języki wygra drobny upominek, po którego odbiór może się zgłosić do nauczycielki j.angielskiego. Dziękujemy uczniom klasy VII za ich wkład pracy i życzymy powodzenia w zgadywaniu!

• ZABAWY Z ALFABETEM

• Jak szybko zapamiętać kolejność liter ? Są na to sposoby.

Uczniowie klasy drugiej w grupach tworzyli na zajęciach grę dydaktyczną.Wykonywali karty do gry, kodowali litery.Ćwiczyli prawidłowy sposób zapisu kodu. Wymieniali się swoimi spostrzeżeniami, pomagali sobie wzajemnie. Na koniec oczywiście odbyły się drużynowe potyczki.

• WYBORY DO SAMORZĄDU KLASOWEGO W DRUGIEJ KLASIE

•

Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze i prezentacje multimedialne. Odbyła się debata wyborcza, a następnie głosowanie.Przewodniczącą klasy została- Wiktoria, zastępcą Lucek i skarbnikiem Miłosz P. Gratulujemy.

• SPOTKANIE ONLINE

• Dzisiaj na zajęciach rozwijających uzdolnienia z j. angielskiego miałyśmy pierwsze spotkanie online z naszymi rówieśnikami z Tajlandii i Indonezji. Uczennice klasy VII pokazały nasz kraj w formie prezentacji, potem uczniowie wymieniali się pytaniami. Była lekka trema, ale spotkanie przebiegło pomyślnie

• ROŚLINY ZBOŻOWE

• Co otrzymujemy z roślin zbożowych? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć dzisiaj uczniowie klasy trzeciej:)

Rozpoznawanie roślin, dobieranie prawidłowych nazw, grupowanie i wreszcie degustacja kaszy kuskus:) To zadania, z którymi mierzyli się uczniowie.

• KONKURS

• Ksiegarnia Tuliszków organizuje konkurs

Wszystkie potrzebne informacja znajdziecie tutaj :

• MANDALA

• Dzisiaj na zajęciach rozwijających uzdolnienia uczniowie klasy trzeciej poznawali nową technikę plastyczną:) Dowiedzieli się, co to jest mandala, co oznacza ta nazwa i wreszcie w czym pomaga mandala. Potem dzieci tworzyły mandale z przyniesionego materiału przyrodniczego.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• Sprzątaliśmy dzisiaj teren wokół naszej Szkoły. Może to niewiele, ale to drobny krok, który może zaprowadzić do wielkiej zmiany