• MARZENIA I PLANY

• Dzisiaj trzecioklasiści podsumowali ubiegły rok i podzielili się swoimi marzeniami i planami na Nowy Rok:) Oby wszystkie plany i marzenia się spełniły...

• #MuremZaPolskimMundurem

•

Żołnierzom oraz funkcjonariuszom Straży Granicznej i Policji pełniącym służbę na granicy z Republiką Białorusi życzymy spokojnych świąt Bożego Narodzenia a także szczęśliwego Nowego Roku

uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wicinie

• ŚWIĄTECZNE DRZEWKA

• Szkoła Podstawowa w Wicinie serdecznie dziękuję panu Andrzejowi Staniszewskiemu Nadleśniczemu Nadleśnictwa Krzystkowice w Nowogrodzie Bobrzańskim za przekazanie drzewek świerka dla uczniów naszej szkoły. Choinki zostały udekorowane w ozdoby wykonane przez uczniów i sprawiły im wielką radość. Dziękujemy za zielony dar i życzymy Zdrowych i wesołych Świąt

• NASI WOLONTARIUSZE

• Wczoraj wolontariusze z klasy VI odwiedzili podopiecznych Powiatowego Ośrodka Wsparcia " Parasol" w Zielonej Górze i przekazali odzież oraz środki czystości zebrane podczas akcji "Otwarte serce dla potrzebujących" przeprowadzonej w naszej szkole.

Wszystkim tym, którzy aktywnie przyłączyli się do naszej akcji, serdecznie dziękujemy.

• ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE

• Podczas dzisiejszych zajęć rozwijających uzdolnienia z j. angielskiego miałyśmy spotkanie z uczniami z Wietnamu. Tematem przewodnim była tradycyjna wietnamska kuchnia Nasi rówieśnicy opowiedzieli nam o niej co nieco za pomocą prezentacji. Następnie był krótki quiz, a na koniec uczniowie wymieniali się pytaniami. Jak widać niektórzy łączyli się ze szkoły, inni ze swoich domów. Spotkanie uważamy za udane

• PROJEKT "WIRTUALNE PODRÓŻE"

• Dzisiaj uczniowie klasy drugiej I trzeciej brali udział w kolejnej lekcji na żywo na kanale Nauka w plecaku:). Temat spotkania - " W krainie Mikołaja"

• POMAGAMY

• Dzisiaj nasi uczniowie odwiedzili Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach i przekazali karmę, koce, obroże, które zostały zebrane podczas akcji przeprowadzonej w szkole.

• "DZIECI Z BULLERBYN"

• Dzisiaj uczniowie klasy trzeciej omawiali lekturę ,,Dzieci z Bullerbyn". Uczniowie wykonywali zadania w trochę niecodziennych okolicznościach- część uczniów uczestniczyła w zajęciach online, a pozostali w klasie:). Wszyscy świetnie się uzupełniali, wykonywali zadania wykazując się kreatywnością. Książka bardzo przypadła dzieciom do gustu! Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że zazdroszczą bohaterom książki pomysłów i wspólnie spędzonych chwil :))

• MIKOŁAJKI

• Dzisiaj niestety Mikołaj nie zastał dzieci w Przedszkolu i Szkole ale dzieci z Przedszkola i klasy II znalazły Mikołaja na sali w Zabłociu

spotkanie z Mikołajem

prezenty

dobra zabawa

reniferki z rolki

kolorowanki

Dziękujemy Kochany Mikołaju za super prezenty i do zobaczenia za rok !!!

P.S. Bardzo dziękuję rodzicom za współpracę i zaangażowane w spotkanie z Mikołajem

• PROJEKT "WIRTUALNE PODRÓŻE"

• Klasa trzecia zakończyła kolejne zadanie z projektu ,,Wirtualne podróże ". MAPA ŚWIATA gotowa:) Ruszamy zatem w drogę! Przed nami kolejne wyzwania!

• OZONOWANIE W SZKOLE

• W związku z trwającą IV falą pandemii koronawirusa oraz coraz większą liczbą zachorowań na terenie naszego kraju, dnia 27.11.2021r. strażacy OSP na prośbę Burmistrza Jasienia wykonali ozonowanie w Szkole Podstawowej w Wicinie.

Ozonowanie ma na celu oczyszczenie powietrza z bakterii i wirusów i związane jest z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19.

Przypominamy również o przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania podczas zagrożenia epidemiologicznego.

• ORTOGRAFIĄ NA TY

• Dyktando krzesełkowe w klasie trzeciej:) jako podsumowanie jednego z zadań innowacji ,,Z ortografią na ty".

Przed nami kolejne wyzwania!