• WARSZTATY

• LGD - Grupa Łużycka oraz Stowarzyszenie wicina.pl zapraszają na Warsztaty Wielkanocne, które odbędą się w Szkole Podstawowej w Wicinie już 5 kwietnia o godz. 17:00. Są to warsztaty otwarte, więc zapraszamy chętne osoby do wspólnego, tradycyjnego zdobienia pisanek

• Samorząd Uczniowski naszej szkoły zaprasza wszystkich:

Piątek 01.04.2022r.

DZIEŃ PIŻAMY I BAMBOSZA!

Paradujmy po szkole jak po domu- w szlafrokach, piżamach i bamboszach:)))

• ZAJĘCIA KLASY 2 I 3

• Piękne słonko, ciepełko. Szkoda nie skorzystać. Klasa 2 i 3 tworzyła w tych sprzyjających okolicznościach słowniczki polsko- ukraińskie i ukraińsko -polskie, by lepiej porozumiewać się z nowymi kolegami.

• LEKCJA NA ŻYWO- PROJEKT "WIRTUALNE PODRÓŻE"

• Kolejna ciekawa lekcja już za nami! Dzisiaj uczniów klasy drugiej i trzeciej uczestniczyli w lekcji na żywo. Tym razem zgłębiali swoją wiedzę na temat pór roku na świecie:) Tradycyjnie uczniowie podczas lekcji wykonali notatkę graficzną:)

• LEKCJA HISTORII

• " POCZET KRÓLÓW POLSKICH " w wykonaniu uczniów klasy trzeciej. Trzecioklasiści świetnie poradzili sobie z zadaniem, wykazali się nie tylko cierpliwością, ale także kreatywnością:). Brawo Trzecioklasiści !

• ELIMINACJA ŚRODOWISKOWE

• Gratulujemy wszystkim uczestnikom, ale najbardziej cieszy nas sukces uczniów naszej szkoły

Nominacje do etapu powiatowego otrzymali: Piotr, Oskar, Marcel i Iga

MGOK w Jasieniu

2t22p ma1conrcfas3 9o5g 0re13:216  ·

W dniu dzisiejszym odbyły się Eliminacje Środowiskowe do LKA - Recytacja., w przesłuchaniach wzięło udział 17 uczestników w trzech kategoriach wiekowych plus przedszkole. Wykonawców oceniała Rada Artystyczna w składzie Agnieszka Brasse, Marlena Sławińska, Urszula Hryniewicz. Wszystkim wykonawcom Gratulujemy to były przepiękne recytacje .

Nominacje do Etapu Powiatowego otrzymują :

w kategorii I roczniki 2012 - 2015

Paulina Wawrzyniak

Emilia Janiak

Piotr Kula

Kategoria II roczniki 2009-2011

Oskar Majewski

Marcel Maryniak

Iga Dzierzbicka

Kategoria III roczniki 2006-2008

Julia Brzezińska

Sebastian Żuk

• ŻEGNAJ ZIMO- WITAJ WIOSNO!

• Uczniowie naszej szkoły żegnali dzisiaj ZIMĘ- korowód przeszedł przez wieś w towarzystwie wiosennego słoneczka Fotorelacja z wydarzenia:

• ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU

• Tygryski poznały Fryderyka Chopina czyli Fredzia

oglądanie filmiki o kompozytorze

wykonanie Lapbook-ów

wysłuchanie kompozycji

kolorowanie obrazków

• DZIEŃ ŚW. PATRYKA

• Drodzy Uczniowie,17 marca w Irlandii i wielu innych miejscach na świecie obchodzony jest Dzień św. Patryka. Irlandczycy z tej okazji ubierają się w tym dniu na zielono. Jutrzejsze zajęcia językowe również będą poświęcone tej tematyce i Wy również możecie ubrać się w coś w kolorze zielonym!  #St.Patrick'sDay

• AKCJA SAMORZĄDU

• Dzisiaj w naszej szkole był "Dzień bez plecaka". Sami zobaczcie, w czym nasi uczniowie przynieśli swoje książki. Kreatywność +10

• KODOWANIE

• SuperKoderzy z klasy 4 rozpoczęli przygodę z mBotami. Zaczęło się od składania robotòw. Wszyscy świetnie poradzili sobie z odczytywaniem instrukcji, konstruowaniem, skręcaniem. Okazało się, że nawet dziewczyny bardzo dobrze radzą sobie ze śrubokrętem. Brwo

• DZIEŃ KOBIET

• W dniu dzisiejszym samorząd uczniowski pamiętał o wszystkich paniach i dziewczynkach. Słodkościami umilił im dzien.

• DZIEŃ KOBIET

• Dzień Kobiet w klasie trzeciej:)

Jak zwykle nasi chłopcy spisali się na medal!

Dziękujemy bardzo:))))

• POMAGAMY

• #JasieńpomagaUkrainie

Apel do ludzi dobrej woli!Uruchomiliśmy konto bankowe w ramach wsparcia uchodźców z Ukrainy. Wpłat można dokonywać na konto bankowe Caritas 07 1020 5402 0000 0702 0020 5716 z dopiskiem "Pomoc Ukrainie Jasień" do dnia 30.04.2022r.Nie bądźmy obojętni!Zebrane środki przeznaczone zostaną dla uchodźców zamieszkujących na terenie Gminy Jasień.

• Zapraszamy rodziców dzieci z Ukrainy, które uczą się w naszej szkole 9 marca 2022 r. o godz. 16:00. Spotkanie z Burmistrzem, Dyrektorem szkoły i nauczycielami.

• Burmistrz Jasienia serdecznie zaprasza na spotkanie

osoby, które przybyły do Gminy Jasień z Ukrainy

po dniu 24.02.2022r.

Miejsce spotkań:

9 marca 2022r. godz. 16.00 Szkoła Podstawowa w Wicinie,

10 marca 2022r. godz. 16.00 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jasieniu.

Мер міста Ясеня сердечно запрошує на зустріч людей,які приїхали до нашого міста Ясень з України після дня 24.02.2022.

Зустріч відбудеться:

9 березня 2022р.16.00 годині в школі у селі Вітіні.

10 березня 2022р.16.00 годині в будинку культури в місті Ясень.