• Korzystamy z uroków zimy!

• Pierwszoklasiści postanowili wykorzystać sprzyjającą aurę wykonując następujące zadania: oglądali przez lupę śnieg, sprawdzali czy pojawili się goście w ptasiej stołówce, obserwowali przepiękny, zimowy krajobraz. Nie mogło zabraknąć zabaw na śniegu!

• Nauka przez działanie

• Zajęcia z robotami wykonanymi z surowców wtórnych przez pierwszoklasistów przy pomocy kreatywnych rodziców. Dzisiaj wykorzystaliśmy wykonane prace podczas zajęć matematycznych. Ćwiczyliśmy takie pojęcia, jak: mniejszy, większy, o ile więcej, o ile mniej, porządkowanie od najmniejszego do największego itp. Nauka przez działanie - to jest to, co dzieci lubią najbardziej.

• Wigilia szkolna

• 22 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Swoją obecnością zaszczycili nas burmistrz Jasienia Pan Andrzej Kamyszek oraz ksiądz proboszcz Ryszard Dudek. I chociaż było nas niewielu, to tradycji stało się zadość - był opłatek, życzenia, wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Nie zabrakło też wigilijnych, pysznych potraw. Pamiętaliśmy również o świątecznych prezentach - pięknych choinkach, które zostały wykonane za pomocą drukarki 3D. (sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości).

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tej szkolnej uroczystości. Życzymy wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

• "Bezpieczne ferie"

• W naszej szkole odbyło się profilaktyczno-edukacyjne spotkanie z funkcjonariuszem policji na temat bezpieczeństwa w czasie ferii. Zapraszamy do fotorelacji.

• Kudłata choinka

• Grudniowe zadanie w ramach projektu KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE w klasie 2. Tym razem eksperymentowaliśmy z folią aluminiową. Na tle z pomalowanej folii aluminiowej przygotowywaliśmy kolorowe choinki z bibuły. Praca była bardzo czasochłonna. Jednakże efekt zaskakujący.

• Tak. Pomagam!

• Nasi uczniowie kolejny raz włączyli się do Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Tak. Pomagam!” organizowanej przez Caritas Polska. Pozyskane podczas zbiórki artykuły spożywcze już trafiły, w formie paczek świątecznych, do najbardziej potrzebujących mieszkańców okolicznych miejscowości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom!

• "Wirtualne podróże" w klasie 1 i 3

• Dziś klasa 1 i 3 wzięła udział w kolejnej lekcji na żywo w ramach II Edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Wirtualne Podróże" pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Tym razem, wspólnie z prowadzącą kanał Nauka w plecaku - Panią Sabiną Piłat, poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytania:

Jakie podróże warto zaplanować w świątecznym czasie?

Co kojarzy się ze świętami?

Do jakich zwierząt można porównać renifery?

Kto pomaga Mikołajowi?

Czy świąteczne drzewka wszędzie wyglądają tak samo?

Nasi młodzi podróżnicy wykonali również przepiękne notatki graficzne, obrazujące tematykę zajęć.

Zapraszamy do fotorelacji!

• Klasa 8 przygotowuje mydełka glicerynowe

• W dniu 15 grudnia br., w klasie VIII gościła Mama naszej uczennicy, Pani Angelika Staniszewska. Wspólnie robiliśmy mydełka glicerynowe, które następnie pakowaliśmy na prezenty choinkowe dla naszych najbliższych . Było bardzo miło.

Dziękujemy Pani Angelice za poświęcony nam czas!

• Pierwsze zadanie w ramach Błękitnego Festiwalu w klasie 3

• Pierwsze zadanie w ramach Błękitnego Festiwalu za Nami! Uczniowie klasy 3 również wykonali kosze do recyklingu z odpadów, które zajęły już specjalne miejsce w naszej sali. Wykonywanie koszy z odpadów, ich ozdabianie oraz podpisywanie rymowanką o segregacji, zaangażowały uczniów do grupowej, twórczej pracy. Zapraszamy Państwa do fotorelacji!

• Projekty kartek świątecznych uczniów klasy 2

• Projekty kartek świątecznych uczniów klasy 2 na KONKURS WOJEWODY LUBUSKIEGO.

X edycja konkursu na kartkę bożonarodzeniową cieszyła się w tym roku bardzo dużym zainteresowaniem. Do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło ponad 1500 przepięknych kartek świątecznych. Cieszymy się, że wśród nich znalazły się również nasze prace.