• Gratulujemy!!!

• 27 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubsku uczniowie naszej szkoły Iga Dzierzbicka i Jan Kapusta uczestniczyli w etapie rejonowym Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Biblista Junior”. Po etapie pisemnym i ustnym do głównego finału konkursu, który odbędzie się 20 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu awansowała, uzyskując III miejsce Iga Dzierzbicka. Serdecznie GRATULUJEMY i życzymy powodzenia w dalszym etapie!

• Luty w klasie 3

• Luty minął uczniom klasy 3 na zdobywaniu nowych umiejętności, szlifowaniu talentów plastycznych, rozwijaniu twórczości oraz na nauce i zabawie. Były m.in. poczęstunki na tłusty czwartek, walentynki, zabawa z klockami korbo, utrwalanie ortografii z wykorzystaniem robotów Photon, doświadczenia przyrodnicze, plastyczne i techniczne rozwijajace kreatywność i sprawność manualną. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

• Projekt "Razem przez świat" w klasie 4

• 3 marca klasa 4 w ramach projektu "Razem przez świat" kontynuowała pracę nad makietami szkoły. Radości, gwaru i chaosu było wiele, ale na końcowy efekt trzeba jeszcze poczekać.

• Język angielski w klasie 1 i 2

• Lekcje języka angielskiego w klasie I i II z Emysem. Uczniowie utrwalali nazwy produktów żywnościowych i części garderoby. Na koniec była gra w gorącego ziemniaka

• Kreatywne prace plastyczne w klasie 2

• Jedno z lutowych zadań projektu KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE w klasie 2 to 'Bałwanek" wykonany z wykorzystaniem recyklingu plastycznego. Na uwagę zasługuje tło pracy malowane techniką "malowanie pod przezroczystą folią ".

Malowanie tą techniką to świetna zabawa plastyczna, badawcza, sensoryczna i terapeutyczna! Dzieci badały konsystencję, gęstość i miękkość farby, dotykały gładkiej i śliskiej folii, odczuwały miękkość farby pod palcami, obserwowały jak folia się marszczy, jak farby się rozpływają i jak łączą się kolory. Aż powstały unikalne efekty.

• Spotkanie z trenerem personalnym

• W dniu 28 lutego br. uczniowie klas 4, 5 i 6 spotkali się z trenerem personalnym - panią Pauliną Wolak Fit Akademia Kobiet. Tematem spotkania był zdrowy tryb życia, szczególnie aktywność fizyczna i odżywianie. Dziękujemy za ważne informacje i wskazówki!

• "Kubeczkowa matematyka" w klasie 1

• Dzisiaj uczniowie klasy pierwszej doskonalili umiejętność dodawania i odejmowania w zakresie 10. Wyłoniliśmy "złotą piątkę" najlepszych matematyków! "Kubeczkowa matematyka", to zadania uwielbiane przez pierwszaków! Gratulujemy zwycięzcom.

• Uwaga!

• Oświadczenie - załącznik nr 2 do umowy można pobrać również w sekretariacie naszej szkoły.

• KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE w kl. 2

• Za oknem pogoda zupełnie nie wygląda na zimową, ale drugoklasiści nadal są w tematyce zimowej wykonując kreatywne prace plastyczne.

Prezentujemy "Zimowe drzewko" wykonane techniką: wyklejanka z folii aluminiowej.

• Wizyta Lubuskiego Kuratora Oświaty Pani Ewy Rawy w naszej szkole

• W dniu 16 lutego br. Lubuski Kurator Oświaty Pani Ewa Rawa odwiedziła Gminę Jasień. Jest to niezwykłe wydarzenie dla naszej całej społeczności szkolnej, gdyż mieliśmy zaszczyt gościć Panią kurator Ewę Rawę oraz Pana Burmistrza Jasienia Andrzeja Kamyszka w naszej placówce. Uczniowie, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Szkoły mieli okazję spotkać się i porozmawiać z wyjątkowymi gośćmi, co wywołało wiele ciepłych uśmiechów na wszystkich twarzach. Jesteśmy bardzo wdzięczni za dzisiejszą wizytę i spotkanie oraz za poświęcony czas. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego nadzwyczajnego dnia.

• Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

• Szanowni Rodzice!

Od dnia 13 lutego 2023 roku rozpoczyna się postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2023/2024 do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego.

Proszę zainteresowanych Rodziców o dokonanie zgłoszenia dziecka do dnia 17 marca 2023 roku. Karty zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej szkoły: spwicina.edupage.org (zakładka: O szkole - rekrutacja 2023/2024) lub w sekretariacie szkoły.

Alicja Lewandowska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Wicinie