• Projekt edukacyjne "WSPARCIE NA STARCIE"

• Nasze wspaniałe przedszkolaki z ogromną radością biorą udział w cotygodniowych zajęciach w ramach projektu „WSPARCIE NA STARCIE”. Nauka programowania oraz kodowania przez zabawę to warsztat wykorzystujący narzędzia i ćwiczenia uczące logicznego myślenia, kreatywnego podejścia do problemów i poszukiwania rozwiązań. Zajęcia mają na celu m.in. wprowadzić dzieci do świata nowoczesnych technologii.

Roboty - Photon zachęcają do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Robotem kieruje się za pomocą aplikacji, zainstalowanej na tablecie.

Robot - Doc wprowadza w świat programowania i kodowania. Obserwowanie na żywo robota, który wykonuje nasze polecenie to świetna zabawa rozwijająca logiczne myślenie.

Ale to nie wszystko… na naszych zajęciach wykorzystujemy również:

• metodę kolorowych dźwięków i ćwiczymy tym samym grę na KolorPiano,
            • uczymy się również kodować na dywanie z wykorzystaniem maty do kodowania i kolorowych kubeczków oraz na urządzeniach ekranowych tj. laptopie oraz tablicy interaktywnej.

Dzieci są zachwycone!

• Dzień Ziemi

• 22.04.2023r. Obchodzony jest Dzień Ziemi. Uczniowie naszej szkoły w barwnym korowodzie wyrazili troskę o naszą planetę. Na plakatach i samodzielnie wykonanych ulotkach zachęcali do oszczędzania wody i dbania o Ziemię. Ulotki rozdali mieszkańcom Wiciny. Zdjęcia wykonane sprzętem z projektu Laboratoria przyszłości.

• Wycieczka klas 4-6 do Jezior Wysokich

• #moduł5 zadanie3 - Projekt "Razem przez świat"

Uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej im. A. Fredry w Wicinie wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Lesnej w Jeziorach Wysokich, gdzie mieli możliwość zdobycia wiedzy na temat lasu i regionu, w którym mieszkają. Podziwiali piękne widoki z wieży i bawili się doskonale przy ognisku.

Zapraszamy do obejrzenia całej fotorelacji: >> Naciśnij tutaj, aby wyświetlić <<

• Projekt edukacyjny "Wsparcie na starcie"

• 12 kwietnia br. grupa przedszkolaków biorąca udział w projekcie edukacyjnym "Wsparcie na starcie" szukała oznak wiosny. Wykorzystaliśmy słoneczną aurę i postanowiliśmy sprawdzić co "piszczy w trawie". Maluchy sprawdzały jakimi zmysłami możemy poczuć wiosnę! Bacznie obserwowały otaczający świat! Nauka przez doświadczanie to super sprawa.

• Zakończenie Rekrutacji do klasy 1 i oddziału przedszkolnego w Wicinie

• Informujemy, że wszystkie złożone wnioski o przyjęcie dziecka do klasy 1 i oddziału przedszkolnego zostały rozpatrzone pozytywnie.

Bardzo prosimy o potwierdzenie woli zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego. Wnioski można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły: spwicina.edupage.org w zakładce: O szkole/ Rekrutacja 2023/2024/ Regulamin rekrutacji do przedszkola/ Załącznik nr 3 do Regulaminu Rekrutacji.

Potwierdzenie woli należy złożyć w sekretariacie szkoły do dnia 21 kwietnia 2023 r.

• Konkurs w ramach obchodów Dnia Matematyki

• ,,Zainwestuj w matematykę” to przewodnie hasło tegorocznego konkursu w ramach obchodów Dnia Matematyki, który odbył się w naszej szkole.

W tym roku zadania związane były z ekonomią, dotyczyły m. in. inflacji, dywidend, inwestycji i giełdy. Uczniowie wykorzystywali umiejętności matematyczne do obliczania zysków i strat związanych z inwestowaniem. Zadania nie wymagały wiedzy matematycznej - wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy.

Inicjatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - klasy 1-3

• ​​​​​​

29 marca br. odbyły się szkolne eliminacje do etapu powiatowego konkursu "Lubuskie Konfrontacje Artystyczne. Recytacja.”, które odbędą się 14 kwietnia w MGOK w Jasieniu.

W eliminacjach wzięło udział aż 17-cioro uczniów !!!

NOMINACJĘ do etapu powiatowego otrzymali:

- Maja Pietrzyk - klasa 1

- Miłosz Pietrzyk - klasa 3

- Lucjan lasek - klasa 3

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Jasieniu

• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

• W dniach 27-29 marca uczniowie klas 1-8 uczestniczyli w szkolnych rekolekcjach wielkopostnych. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. Jan, któremu uczniowie po dzisiejszej Mszy św. złożyli serdeczne podziękowania.

• Wiosenny ogródek kwiatowy w kl. 1

• Pierwszoklasiści zakładają wiosenny ogródek kwiatowy. Pracowaliśmy wspólnie, dobra praca zespołowa to podstawa. Do rozpoznawania roślin wykorzystaliśmy aplikację PlantNet. Teraz tylko odpowiednia pielęgnacja roślin i oczekiwanie na pierwsze kwiaty.

• Podziękowania!

• Gabinet w którym uczą się pierwszoklasiści został wyposażony w termo-rolety. Rolety zostały zakupione przez rodziców. Sprawnie i perfekcyjnie zamontował je tata Jakuba i Karola!

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim rodzicom pierwszoklasistów!

• Warsztaty w klasie 8 z doradcą zawodowym

• Warsztaty klasy 8 z doradcą zawodowym Młodzieżowego Centrum Kariery w Żarach. Uczniowie rozpoznawali swoje predyspozycje i uzdolnienia. Mamy nadzieję, że pomoże im to w podjęciu dobrych decyzji, dotyczących wyboru szkoły ponadpodstawowej.