• Korzystamy z uroków zimy!

• Pierwszoklasiści postanowili wykorzystać sprzyjającą aurę wykonując następujące zadania: oglądali przez lupę śnieg, sprawdzali czy pojawili się goście w ptasiej stołówce, obserwowali przepiękny, zimowy krajobraz. Nie mogło zabraknąć zabaw na śniegu!

• Nauka przez działanie

• Zajęcia z robotami wykonanymi z surowców wtórnych przez pierwszoklasistów przy pomocy kreatywnych rodziców. Dzisiaj wykorzystaliśmy wykonane prace podczas zajęć matematycznych. Ćwiczyliśmy takie pojęcia, jak: mniejszy, większy, o ile więcej, o ile mniej, porządkowanie od najmniejszego do największego itp. Nauka przez działanie - to jest to, co dzieci lubią najbardziej.

• Wigilia szkolna

• 22 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Swoją obecnością zaszczycili nas burmistrz Jasienia Pan Andrzej Kamyszek oraz ksiądz proboszcz Ryszard Dudek. I chociaż było nas niewielu, to tradycji stało się zadość - był opłatek, życzenia, wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Nie zabrakło też wigilijnych, pysznych potraw. Pamiętaliśmy również o świątecznych prezentach - pięknych choinkach, które zostały wykonane za pomocą drukarki 3D. (sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości).

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tej szkolnej uroczystości. Życzymy wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

• "Bezpieczne ferie"

• W naszej szkole odbyło się profilaktyczno-edukacyjne spotkanie z funkcjonariuszem policji na temat bezpieczeństwa w czasie ferii. Zapraszamy do fotorelacji.

• Kudłata choinka

• Grudniowe zadanie w ramach projektu KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE w klasie 2. Tym razem eksperymentowaliśmy z folią aluminiową. Na tle z pomalowanej folii aluminiowej przygotowywaliśmy kolorowe choinki z bibuły. Praca była bardzo czasochłonna. Jednakże efekt zaskakujący.