• Choinka klasy 3

• Chodźcie tutaj wszyscy, chodźcie tutaj do Nas, bo już na nas czeka choinka zielona. A ta choineczka szumi gałązkami, będziemy ją stroić złotem, sreberkami.”

Klasa 3 ubiera choinkę przed spotkaniem z Mikołajem. Zapraszamy do fotorelacji.

• Podziękowania dla Nadleśnictwa Krzysztkowice

• „Wczoraj rosłaś na polanie, dzisiaj przyszłaś do nas…”.

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Krzystkowice w Nowogrodzie Bobrzańskim za przekazanie pachnących świerków do sal szkolnych.  Ten świąteczny podarunek sprawił nam wielką radość!

Nasi uczniowie udekorowali już choinki w przepiękne ozdoby.

Dziękujemy z całego serca i życzymy Państwu Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku!

• KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE W KLASIE 2

• Na kartkach pomalowanych techniką "malowanie bibułą" powstały już nasze ostatnie jesienne prace. Wykorzystaliśmy do ich wykonania różne techniki: wydzierankę, wycinankę oraz stemplowanie gąbeczką. Tak powstały przepiękne "jesienne drzewa" - każde z nich niepowtarzalne w swoich barwach.

Choć za oknem szaro i ponuro zdobią nasza klasę.

• Kreatywne prace plastyczne

• Niesamowite efekty techniki "malowanie bibułą"... tak powstały tła do kolejnej pracy plastycznej w ramach projektu KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE realizowanego w klasie 2.

• Wydruki 3D

• Uczniowie zapoznali się z obsługą drukarki 3d oraz programem Tinkercad, który umożliwia tworzenie własnych projektów.

Drukarka 3D została zakupiona w ramach programu @Laboratoria Przyszłości . Jest to idealny sprzęt do nauki druku 3D, który został wykorzystany podczas lekcji informatyki.

• Spektakl profilaktyczny

• Dnia 30 listopada br. zawitał do naszej szkoły Teatr "Grupa T" z Torunia. Aktorzy zaprezentowali spektakle profilaktyczne dla uczniów młodszych i starszych. Dzieci z klas 1-3 oraz przedszkolaki miały okazję obejrzeć przezabawne przedstawienie pt. "Kabaret na jednej nodze". W trzech aktach aktorzy zaprezentowali bajkę o Kopciuszku, o Czerwonym Kapturku oraz o Królewnie Śnieżce.

Poranna porcja śmiechu wystarczyła nam na cały dzień. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

• Filharmonia

• Dnia 29 listopada br. w naszej szkole odbył się kolejny koncert Lubuskiego Biura Koncertowego Orfeusz pt. „Blacha, to brzmi dumnie”. Muzycy zaprezentowali budowę i brzmienie instrumentów: rogu, trąbki oraz fagotu. Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji…

• Recykling w klasie 2

• Zapraszamy do obejrzenia prac powstałych z odpadów.

Dzieci wspólnie z rodzicami realizowały swoje pomysły. Kto by się spodziewał, że ze zwykłych śmieci mogą powstać takie cudeńka. Brawa za kreatywność!

• "Węglem malowane"

• Co to jest węgiel? Jak powstał? Jak się go wydobywa i kto go wydobywa? Do czego nam służy? Czy jest nam potrzebny? I co to jest kopalnia? Od tych pytań rozpoczęliśmy dzisiejsze zajęcia w klasie 3. Szybko odkryliśmy, że poza wykorzystaniem w przemyśle, węgiel świetnie nadaje się również do malowania i... brudzenia. I tak powstały „Prace węglem malowane”.

• Dyskoteka szkolna

• Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dyskoteki szkolnej zorganizowanej dla uczniów klas IV- VIII z okazji zbliżających się andrzejek.

• Zajęcia z j.angielskiego w ramach projektu "WSPARCIE NA STARCIE"

• W dniu 22.11.2022 r. odbyły się kolejne fascynujące zajęcia z języka angielskiego w ramach projektu „WSPARCIE NA STARCIE”. Grupa przedszkolaków znów spotkała się ze swoim ulubieńcem Mr. EM.

Emys to interaktywny robot, który nie jest wcale takim "zwyczajnym" robotem ponieważ:

• jest native speakerem,
            • uczy dzieci języka angielskiego,
            • angażuje dzieci do wspólnej zabawy z językiem,
            • jest wspaniałym pomocnikiem nauczyciela,
            • to niezliczona ilość gier i zabaw, które są bardzo ważne w nauce języka na wczesnym etapie edukacyjnym,
            • jego innowacyjna technologia angażuje emocje i inspiruje do zabawy.

Zapraszamy do fotorelacji z zajęć.

#EmysRobot