• "Wirtualne podróże" w klasie 1 i 3

• Dziś klasa 1 i 3 wzięła udział w kolejnej lekcji na żywo w ramach II Edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Wirtualne Podróże" pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Tym razem, wspólnie z prowadzącą kanał Nauka w plecaku - Panią Sabiną Piłat, poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytania:

Jakie podróże warto zaplanować w świątecznym czasie?

Co kojarzy się ze świętami?

Do jakich zwierząt można porównać renifery?

Kto pomaga Mikołajowi?

Czy świąteczne drzewka wszędzie wyglądają tak samo?

Nasi młodzi podróżnicy wykonali również przepiękne notatki graficzne, obrazujące tematykę zajęć.

Zapraszamy do fotorelacji!

• Klasa 8 przygotowuje mydełka glicerynowe

• W dniu 15 grudnia br., w klasie VIII gościła Mama naszej uczennicy, Pani Angelika Staniszewska. Wspólnie robiliśmy mydełka glicerynowe, które następnie pakowaliśmy na prezenty choinkowe dla naszych najbliższych . Było bardzo miło.

Dziękujemy Pani Angelice za poświęcony nam czas!

• Pierwsze zadanie w ramach Błękitnego Festiwalu w klasie 3

• Pierwsze zadanie w ramach Błękitnego Festiwalu za Nami! Uczniowie klasy 3 również wykonali kosze do recyklingu z odpadów, które zajęły już specjalne miejsce w naszej sali. Wykonywanie koszy z odpadów, ich ozdabianie oraz podpisywanie rymowanką o segregacji, zaangażowały uczniów do grupowej, twórczej pracy. Zapraszamy Państwa do fotorelacji!

• Projekty kartek świątecznych uczniów klasy 2

• Projekty kartek świątecznych uczniów klasy 2 na KONKURS WOJEWODY LUBUSKIEGO.

X edycja konkursu na kartkę bożonarodzeniową cieszyła się w tym roku bardzo dużym zainteresowaniem. Do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło ponad 1500 przepięknych kartek świątecznych. Cieszymy się, że wśród nich znalazły się również nasze prace.

• Udział klasy 2 w konkursie na świąteczną kartkę archeologiczną

• Uczniowie klasy 2 brali udział w konkursie na "świąteczną kartkę archeologiczną" organizowanym przez Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza. Tematyka prac miała być związana z muzealnictwem i archeologią. Do konkursu dzieci przygotowały kartki techniką wydrapywanki na podkładzie z wosku. Wykonując prace uczniowie wzorowali się na malowidłach pochodzących z katedry w Faras. Dzieła te zostały pozyskane przez polską misję archeologiczną.

• Gratulacje!

• Konkurs na kartkę bożonarodzeniową organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Jasieniu rozstrzygnięty! GRATULUJEMY uczniom klasy 2: Ignacemu i Andrii! WIELKIE BRAWA!

• Wyjazd do kina

• 8 grudnia 2022 r. uczniowie klasy 5 obejrzeli film pt. "Bella i Sebastian". To wzruszająca opowieść o chłopcu i psie. Polecamy dla każdego!

• Warsztaty bożonarodzeniowe

• W dniu 8 grudnia 2022 r. odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe z udziałem rodziców i nauczycieli. Podczas spotkania wszyscy z zapałem wykonywali przepiękne ozdoby świąteczne, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Wspólna twórczość w świątecznej atmosferze i zaangażowanie sprawiło, że ten wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w naszej pamięci!

Serdeczne podziękowania kierujemy do pani Małgorzaty Zagórskiej oraz pani Angeliki Staniszewskiej za przygotowanie urozmaiconych materiałów i przeprowadzenie warsztatów. Wielkie brawa i podziękowania także dla obecnych rodziców i nauczycieli. Jesteście cudowni!

Zapraszamy do fotorelacji i przypominamy, że dochód ze sprzedaży wykonanych ozdób zasili konto Rady Rodziców.

• MIKOŁAJKI W KLASIE VI

• Klasa VI mikołajki spędziła bardzo aktywnie, na grze w laser tag, czyli laserowy painball. Zabawa była fantastyczna, pełna niezapomnianych wrażeń. Oczywiście, Mikołaj o nas nie zapomniał i każdy otrzymał słodki upominek.

Za zorganizowanie wczorajszego wyjazdu bardzo dziękujemy NASZYM RODZICOM !!!

• Mikołajki w klasie 1-3

• Długo wyczekiwany Gość odwiedził dziś uczniów klasy pierwszej, drugiej i trzeciej w towarzystwie Śnieżynki. Pod przepięknie przystrojoną, pachnącą choinką rozdawał wspaniałe prezenty .

Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni mówimy Mikołajowi i Śnieżynce .... DZIĘKUJEMY!