• Uwaga!

• Oświadczenie - załącznik nr 2 do umowy można pobrać również w sekretariacie naszej szkoły.

• KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE w kl. 2

• Za oknem pogoda zupełnie nie wygląda na zimową, ale drugoklasiści nadal są w tematyce zimowej wykonując kreatywne prace plastyczne.

Prezentujemy "Zimowe drzewko" wykonane techniką: wyklejanka z folii aluminiowej.

• Wizyta Lubuskiego Kuratora Oświaty Pani Ewy Rawy w naszej szkole

• W dniu 16 lutego br. Lubuski Kurator Oświaty Pani Ewa Rawa odwiedziła Gminę Jasień. Jest to niezwykłe wydarzenie dla naszej całej społeczności szkolnej, gdyż mieliśmy zaszczyt gościć Panią kurator Ewę Rawę oraz Pana Burmistrza Jasienia Andrzeja Kamyszka w naszej placówce. Uczniowie, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Szkoły mieli okazję spotkać się i porozmawiać z wyjątkowymi gośćmi, co wywołało wiele ciepłych uśmiechów na wszystkich twarzach. Jesteśmy bardzo wdzięczni za dzisiejszą wizytę i spotkanie oraz za poświęcony czas. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego nadzwyczajnego dnia.

• Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

• Szanowni Rodzice!

Od dnia 13 lutego 2023 roku rozpoczyna się postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2023/2024 do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego.

Proszę zainteresowanych Rodziców o dokonanie zgłoszenia dziecka do dnia 17 marca 2023 roku. Karty zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej szkoły: spwicina.edupage.org (zakładka: O szkole - rekrutacja 2023/2024) lub w sekretariacie szkoły.

Alicja Lewandowska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Wicinie

• Korzystamy z uroków zimy!

• Pierwszoklasiści postanowili wykorzystać sprzyjającą aurę wykonując następujące zadania: oglądali przez lupę śnieg, sprawdzali czy pojawili się goście w ptasiej stołówce, obserwowali przepiękny, zimowy krajobraz. Nie mogło zabraknąć zabaw na śniegu!

• Nauka przez działanie

• Zajęcia z robotami wykonanymi z surowców wtórnych przez pierwszoklasistów przy pomocy kreatywnych rodziców. Dzisiaj wykorzystaliśmy wykonane prace podczas zajęć matematycznych. Ćwiczyliśmy takie pojęcia, jak: mniejszy, większy, o ile więcej, o ile mniej, porządkowanie od najmniejszego do największego itp. Nauka przez działanie - to jest to, co dzieci lubią najbardziej.

• Wigilia szkolna

• 22 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Swoją obecnością zaszczycili nas burmistrz Jasienia Pan Andrzej Kamyszek oraz ksiądz proboszcz Ryszard Dudek. I chociaż było nas niewielu, to tradycji stało się zadość - był opłatek, życzenia, wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Nie zabrakło też wigilijnych, pysznych potraw. Pamiętaliśmy również o świątecznych prezentach - pięknych choinkach, które zostały wykonane za pomocą drukarki 3D. (sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości).

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tej szkolnej uroczystości. Życzymy wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

• "Bezpieczne ferie"

• W naszej szkole odbyło się profilaktyczno-edukacyjne spotkanie z funkcjonariuszem policji na temat bezpieczeństwa w czasie ferii. Zapraszamy do fotorelacji.

• Kudłata choinka

• Grudniowe zadanie w ramach projektu KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE w klasie 2. Tym razem eksperymentowaliśmy z folią aluminiową. Na tle z pomalowanej folii aluminiowej przygotowywaliśmy kolorowe choinki z bibuły. Praca była bardzo czasochłonna. Jednakże efekt zaskakujący.

• Tak. Pomagam!

• Nasi uczniowie kolejny raz włączyli się do Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Tak. Pomagam!” organizowanej przez Caritas Polska. Pozyskane podczas zbiórki artykuły spożywcze już trafiły, w formie paczek świątecznych, do najbardziej potrzebujących mieszkańców okolicznych miejscowości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom!