• Konkurs plastyczny "Wielkanocny Bukiet"

• UCZNIOWIE KLAS 1-3 biorą udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jasieniu pn. WIELKANOCNY BUKIET.

Swoje prace na konkurs przekazali:

Maja Pietrzyk z klasy 1

Barbara Urbaniak, Ignacy Chodorowski oraz Kacper Jaśkiewicz z klasy 2

Wiktoria Astafiew i Miłosz Pietrzyk z klasy 3.

Ogłoszenie wyników odbyło się 13 marca 2023r. GRATULUJEMY uczniom z naszej szkoły, którzy zostali laureatami konkursu wielkanocnego w kategorii klas 1-3

Wiktorii Astafiew - I miejsce

Barbarze Urbaniak - II miejsce

Kacprowi Jaskiewicz - III miejsce.

• Turniej Wiedzy Pożarniczej - Młodzież Zapobiega Pożarom

• Zwycięstwo uczniów naszej szkoły w eliminacjach gminnych Turnieju Wiedzy Pożarniczej - MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM.

9 marca przedstawiciele klasy II, III oraz V, tj. Barbara Urbaniak, Diana Kasiewicz, Lucjan Lasek, Miłosz Pietrzyk, Iga Dzierzbicka, Lena Reszczyńska oraz Natalia Sawa, wzięli udział w eliminacjach gminnych Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się w sali OSP w Jasieniu. Turniej został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie z klas I-IV oraz V–VIII. W pierwszej kategorii startowało czterech uczniów naszej szkoły, a w drugiej - troje.

Jest Nam niezmiernie miło poinformować, iż w obydwu kategoriach wiekowych zwyciężyli uczniowie z naszej szkoły!

w pierwszej kategorii uczniów:

- I miejsce zajął Miłosz Pietrzyk, klasa 3,

- II miejsce zajęła Barbara Urbaniak, klasa 2,

- III miejsce zajęła Diana Kasiewicz, klasa 3,

a ponadto wyróżnienie otrzymał Lucjan Lasek z klasy 3.

w drugiej kategorii uczniów:

- I miejsce zajęła Lena Reszczyńska, klasa 5,

- II miejsce zajęła Iga Dzierzbicka, klasa 5.

Laureaci turnieju, którzy zajęli I i II miejsce, będą reprezentowali naszą szkołę oraz Gminę Jasień w kolejnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Wszystkim biorącym udział w turnieju – zarówno zwycięzcom jak i uczestnikom – serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach!

• Dzień Kobiet w klasie 2

• 8 marca w naszej klasie podwójna radość. Świętowaliśmy nie tylko Dzień Kobiet, ale także sukces Hani i Kacpra, którzy zostali zwycięzcami wyborów na Miss i Mistera Szkoły w kategorii klas 1-3. GRATULUJEMY WAM SERDECZNIE!

Chłopcy spisali się na medal przygotowując dla koleżanek niespodzianki. Dziewczynki pokazały swoje umiejętności w rzutach do celu i potyczkach ortograficznych. Było dużo radości i dobrej, aktywnej zabawy.

"Dla dziewcząt, które znamy

moc życzeń dzisiaj mam

dużo zdrowia, szczęścia i radości

oraz kwiatów i słodkości,

niechaj się to niesie na cały kraj

dziś dla pań wszystko naj.. naj... naj."

• Dzień Kobiet w klasie 3

• „Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen.

Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

• Kolejny sukces! Gratulujemy!!!

• 8 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 w Lubsku trójka naszych uczniów: Marcelina Sierachan, Julia Staniszewska i Szymon Okołowicz uczestniczyła w etapie rejonowym Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Młody Biblista”. Po etapach pisemnym i ustnym do głównego finału konkursu, który odbędzie się 21 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu awansował - uzyskując II miejsce - Szymon Okołowicz. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

• Gratulujemy!!!

• 27 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubsku uczniowie naszej szkoły Iga Dzierzbicka i Jan Kapusta uczestniczyli w etapie rejonowym Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Biblista Junior”. Po etapie pisemnym i ustnym do głównego finału konkursu, który odbędzie się 20 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu awansowała, uzyskując III miejsce Iga Dzierzbicka. Serdecznie GRATULUJEMY i życzymy powodzenia w dalszym etapie!

• Luty w klasie 3

• Luty minął uczniom klasy 3 na zdobywaniu nowych umiejętności, szlifowaniu talentów plastycznych, rozwijaniu twórczości oraz na nauce i zabawie. Były m.in. poczęstunki na tłusty czwartek, walentynki, zabawa z klockami korbo, utrwalanie ortografii z wykorzystaniem robotów Photon, doświadczenia przyrodnicze, plastyczne i techniczne rozwijajace kreatywność i sprawność manualną. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

• Projekt "Razem przez świat" w klasie 4

• 3 marca klasa 4 w ramach projektu "Razem przez świat" kontynuowała pracę nad makietami szkoły. Radości, gwaru i chaosu było wiele, ale na końcowy efekt trzeba jeszcze poczekać.

• Język angielski w klasie 1 i 2

• Lekcje języka angielskiego w klasie I i II z Emysem. Uczniowie utrwalali nazwy produktów żywnościowych i części garderoby. Na koniec była gra w gorącego ziemniaka

• Kreatywne prace plastyczne w klasie 2

• Jedno z lutowych zadań projektu KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE w klasie 2 to 'Bałwanek" wykonany z wykorzystaniem recyklingu plastycznego. Na uwagę zasługuje tło pracy malowane techniką "malowanie pod przezroczystą folią ".

Malowanie tą techniką to świetna zabawa plastyczna, badawcza, sensoryczna i terapeutyczna! Dzieci badały konsystencję, gęstość i miękkość farby, dotykały gładkiej i śliskiej folii, odczuwały miękkość farby pod palcami, obserwowały jak folia się marszczy, jak farby się rozpływają i jak łączą się kolory. Aż powstały unikalne efekty.

• Spotkanie z trenerem personalnym

• W dniu 28 lutego br. uczniowie klas 4, 5 i 6 spotkali się z trenerem personalnym - panią Pauliną Wolak Fit Akademia Kobiet. Tematem spotkania był zdrowy tryb życia, szczególnie aktywność fizyczna i odżywianie. Dziękujemy za ważne informacje i wskazówki!

• "Kubeczkowa matematyka" w klasie 1

• Dzisiaj uczniowie klasy pierwszej doskonalili umiejętność dodawania i odejmowania w zakresie 10. Wyłoniliśmy "złotą piątkę" najlepszych matematyków! "Kubeczkowa matematyka", to zadania uwielbiane przez pierwszaków! Gratulujemy zwycięzcom.