• JASEŁKA

• W piątkowe przedpołudnie uczniowie klas 1-3 wprowadzili nas w świąteczny nastrój. Mali aktorzy zaprezentowali zaproszonym gościom i całej społeczności szkolnej przepiękne "Jasełka".

Z życzeniami zdrowych, radosnych, pełnych pokoju i miłości Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

• PIERNIKOWE WARSZTATY

• W klasie pierwszej i drugiej odbyły się dzisiaj zajęcie pachnące świętami. Uczniowie przygotowywali tradycyjne pierniczki.. Był to dzień pełen smaków i zapachów, które roznosiły się po całej szkole. Życzymy wszystkim zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia

• ANIOŁKOWY KĄCIK DOBROCI

• Klasa 3 wraz z wychowawczynią SERDECZNIE DZIĘKUJĄ Rodzicom i Uczniom za włączenia się w świąteczną akcję wsparcia mieszkańców DOMU SAMOTNEJ MATKI w Żarach. W naszym klasowym "Aniołkowym kąciku dobroci" pojawiło się mnóstwo prezentów !!! A zaczęło się od jednego koszyka... Dziś zostały zawiezione do Żar, aby rozradować tych, którzy na nie czekają. WARTO POMAGAĆ

• BEZPIECZNI ZIMĄ

• Dzisiaj naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze z Posterunku Policji w Jasieniu - aspirant Łukasz Szewczyk i starszy sierżant Mariusz Makuchowski. Spotkanie odbyło się pod hasłem ,, Bezpieczni zimą". Wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny i przypomnieliśmy zasady bezpieczeństwa, które każdy powinien znać . Każdy uczestnik spotkania otrzymał odblaski. Dziękujemy bardzo za spotkanie!

• ANIOŁKOWY KĄCIK DOBROCI

• Klasa 3 wraz z wychowawczynią zaprasza do włączenia się w świąteczną akcję wsparcia mieszkańców DOMU SAMOTNEJ MATKI w Żarach. Dyrekcja Domu Samotnej Matki prosi o dary takie jak: mleko w kartonach, płatki śniadaniowe, pampersy, słodycze, obiadki dla dzieci w słoiczkach. Każdy kto zechce złożyć swój dar otrzyma w podziękowaniu świąteczny magnes na lodówkę. Prezenty zbieramy do 19 grudnia. Miejsce zbiórki: klasa 3.

• INTERAKTYWNE ROBOTY EDUKACYJNE

• Dzisiaj gościliśmy na zajęciach Panią Kasię Grabowską, która odkrywała razem z pierwszakami tajniki kodowania. Poznawaliśmy działanie interaktywnych robotów edukacyjnych PHOTONÓW i OZOBOTÓW.

• WYCIECZKA

• Dnia 11.12.2023 uczniowie klas 1-5 Szkoły Podstawowej w Wicinie wybrali się na wycieczkę do Hornov i Cottbus. Program wyjazdu był niezwykle atrakcyjny, bo zaczęlismy od wizyty w manufakturze czekolady, gdzie własnoręcznie ozdobiliśmy tabliczki czekolady i raczyliśmy się przepyszną gorącą czekoladą. Następnie udaliśmy się na spacer do parku Branitz oraz odwiedziliśmy jarmark bożonarodzeniowy w centrum miasta. Na zakończenie wycieczki obejrzelismy seans w Planetarium im. J.Gagarina w Cottbus. To był piękny prezent mikołajkowy i słodkości nam nie brakowało.

• TRADYCJE ŚWIĄTECZNE

• Uczniowie z naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym na kartkę świąteczną pn. „Tradycje świąteczne w moim domu” organizowanym przez Uniwersytet Dzieci. Można było zgłosić tylko jedną pracę reprezentującą klasę. Zaszczyt ten przypadł Mai z klasy 2 i Ignacemu z klasy 3.

Mimo, iż nasi uczniowie nie zajęli wysokich miejsc organizatorzy serdecznie dziękują dzieciom za nadesłanie prac.

Zapraszamy do obejrzenia galerii nagrodzonych kartek na stronie Uniwersytetu Dzieci.

• MIKOŁAJKI W KLASIE 3

• Nasza klasa nie mogła się już doczekać „mikołajek”. W zeszłym tygodniu na zajęciach technicznych wykonaliśmy Mikołaja z papierowych talerzyków… dziś zastawiliśmy stół pysznymi słodkościami… Pod naszą niewielką choineczką Mikołaj zostawił dużą paczkę, a w niej prezencik dla każdego: słodycze i niezwykły „mikołajkowy długopis”. Od razu sprawdziliśmy jak działa. SUPER. Dziękujemy Mikołaju