• KANGUR 2024

• Dziś odbyła się XXXIII edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur. Wzięli w niej udział uczniowie z ponad 30 krajów na świecie w tym 18 uczniów z naszej szkoły.

Za wszystkich trzymamy kciuki i życzymy powodzenia

• 21 KWIETNIA

• W pierwszej klasie dziś nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także obchodzimy dzień skarpetki nie do pary, czyli Dzień Zespołu Downa.

• OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ POŻARNICZY

• 19 marca uczniowie naszej szkoły brali udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM, który odbywał się w dwóch kategoriach. klasy II-IV oraz klasy V-VIII.

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca:

I miejsce Miłosz z klasy IV

II miejsce Barbara z klasy III

III miejsce Lucjan z klasy IV

Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa i upominki.

Gratulujemy zwycięzcom, których w najbliższym czasie czeka etap powiatowy. Życzymy Wam dalszych sukcesów !!! [MORE]

• KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE w KLASIE 3

• Podczas naszych kreatywnych zajęć eksperymentowaliśmy z nową techniką plastyczną "marmurkowanie kredą". Na powstałym papierze artystycznym w kolorach białym i czarnym wykonaliśmy prace 3D z wiosennymi kwiatami pt. "Żonkile" i "Hiacynty" .

• WYNIKI DIECEZJALNEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ

• W dniach 4-5 marca 2024 w różnych miejscach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej przeprowadzono etap rejonowy diecezjalnych konkursów biblijnych "Młody Biblista" i "Biblista Junior".

W VII edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej "Młody Biblista" naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII: Paula, Julia i Szymon. Po zaciętej konkursowej rywalizacji w Szkole Podstawowej nr 2 w Lubsku do finału Diecezjalnego, który odbędzie się 8.04 awansowała Julia. GRATULUJEMY Julii i życzymy dalszych sukcesów.

W konkursie "Biblista Junior", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubsku udział wzięli uczniowie z klasy VI:

Iga i Oskar. Do finału Diecezjalnego, który odbędzie się 9.04 awansowała Iga. GRATULUJEMY Idze i życzymy sukcesu w etapie finałowym.

• KRZESEŁKOWE DYKTANDO

•

Wstań, zajrzyj pod krzesło, przeczytaj, usiądź i zapisz... Na koniec sprawdź. W razie potrzeby popraw i dokonaj samooceny.

Tak wyglądały dzisiaj zajęcia w pierwszej klasie. Nie tylko doskonaliliśmy przepisywanie, ale także uczyliśmy się samokontroli.

• DZIEŃ KOBIET W 3 KLASIE

• Świętowanie w naszej klasie rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu edukacyjnego pt. "Dzień Kobiet z Panem Nauczanką", czytaliśmy informacje o niezwykłych kobietach i kolorowaliśmy ich portrety.

W drugiej części dzisiejszego dnia dziewczęta uczestniczyły w konkurencjach zatytułowanych "ZABAWA w SPA", które zakończyły się wręczeniem dyplomów. Był również wspólny poczęstunek oraz piękne upominki z dedykacją dla koleżanek od kolegów. Dziękujemy naszym Kochanym Rodzicom za pomoc w przygotowanie imprezy Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

• DZIEŃ KOBIET

• Aktywne obchody Dnia Kobiet w klasie pierwszej i drugiej

oglądanie filmów edukacyjnych

wykonanie portretów

współpraca w parach( turlanie kwiatków i życzeń)

wręczenie upominków, składanie życzeń

wspólny poczęstunek

Dziękujemy chłopcom za upominki

• PIERWSZAKI W AKCJI

• Tajemnicze koperty na korytarzu i pierwszaki w akcji.

Dzisiaj doskonaliliśmy nasze umiejętności bawiąc się w podchody. Szukanie tajemniczych kopert na szkolnym korytarzu, to nie lada gratka dla pierwszaka. A w kopertach zadania do wykonania- układanie zdań z rozsypanki, dodawanie i odejmowanie, rozwiązywanie zadań tekstowych i łamigłówek.

Po wykonaniu wszystkich zadań przyszedł czas na refleksję: Jak nam się pracowało w grupach? Co nam się udało? Nad czym musimy jeszcze popracować.

To była bardzo emocjonującą lekcja. Pierwszaki zachwycone i już dopytują, kiedy powtórzymy takie zajęcia:))

• "ZA CZYM KOLEJKA TA STOI ?"

• Uczniowie klasy drugiej w ramach utrwalania wiadomości zorganizowali KLASOWY SKLEPIK. Najpierw poznali:

Historię pieniądza

Słownictwo związane z płaceniem( karta płatnicza, BLIK, przelew)

Siłę reklamy

Potem czekały nas działania praktyczne - ,, Na zakupy"

• BIEGANA LEKCJA

•  Tajemnicze koperty na korytarzu i pierwszaki w akcji....

Dzisiaj doskonaliliśmy nasze umiejętności  bawiąc się w podchody. Szukanie tajemniczych kopert na szkolnym korytarzu, to nie lada gratka dla pierwszaka. A w kopertach zadania do wykonania... Układaliśmy zdania z rozsypanki, dodawaliśmy i odejmowaliśmy, rozwiazywaliśmy zadania z trescią i rozwiązywaliśmy łamigłówki. Po odszukaniu wszystkich kopert i  wykonaniu zadań przyszedł czas na refleksję: Jak nam się pracowało w grupie? Co nam sie udało? Nad czym musimy jeszcze popracowac?

Pomysła na zajęcia bardzo spodobał się pierwszakom i juz dopytywali , kiedy znów powtórzymy takie zajęcia.:))