• LEKCJA NA ŻYWO

          • Dzisiaj uczniowie klasy drugiej i trzeciej wzięli udział w lekcji na żywo na kanale Nauka w plecaku pt,, Czy warto podróżować?. To już kolejne spotkanie z projektu, w którym biorą udział nasi uczniowie. Dzisiaj poznawaliśmy kontynenty i tradycyjne wykonywaliśmy graficzną notatkę ze spotkania:)

          • LEKCJA W TERENIE

          • W dniu 19.10.2021r. uczniowie klasy 4 wraz z opiekunami udali się na wycieczkę - lekcję języka polskiego I historii w terenie - do Urzędu Miasta w Jasieniu. Tam mieli możliwość podziwiania zbiorów i eksponatów zgromadzonych w Izbie Pamięci i Oręża Polskiego, którego opiekun Pan Norbert Piątkowski przybliżył historię i kulturę naszego regionu. Uczniowie odwiedzili także Burmistrza Jasienia Pana Andrzeja Kamyszka, który opowiedział o planach i wyzwaniach czekających naszą gminę oraz obdarował gadżetami z logo Jasienia i pysznymi cukierkami. Na zakończenie wycieczki dzieci udały się do Centrum Pamięci, gdzie oddały hołd wszystkim bohaterom, którym poświęcone są obeliski i pomniki.

            A oto notatka z naszej poglądowej lekcji.

          • LEKCJA FOTOGRAFII

          • Lekcja fotografii w klasie VII

            zapoznanie z rodzajami fotografii

            na co zwracać uwagę podczas robienia zdjęć

            zapoznanie z ikonami sztuki- fotografii

            oglądanie starych zdjęć

            przerabianie zrobionych zdjęć w różnych programach

          • MISTRZ KALIGRAFII

          • Klasowy konkurs ,, Mistrz Kaligrafii" odbył się dzisiaj w klasie trzeciej:). Najpierw dzieci przypomniały sobie, co znaczy słowo - kaligrafia, następnie wysłuchały historii pisma, ustaliły wspólnie kryteria sukcesu i wreszcie przystąpiły do konkursu!

            Wszyscy stawili czoła wyzwaniu, pracowali w pocie czoła, każdy odniósł sukces! Ale trzeba było wyłonić zwycięzców, a nie było to łatwe zadanie:). Na każdego uczestnika czekał drobny upominek. Bezkonkurencyjne okazały się: Lenka, Zuzia, Marysia i Ola! Brawo dziewczyny!!!. Klasa ustaliła, że za dwa miesiące nasz konkurs będzie miał drugą edycję:). Chyba nasi chłopcy szykują się do rewanżu:)

          • SPOTKANIE Z MUZYKĄ

          • Dzisiaj naszą szkołę odwiedzili muzycy z Filharmonii Zielonogórskiej. Zaprezentowali koncert pt ,,Ulice Nowego Jorku". Przy okazji mogliśmy poznać takie instrumenty jak: saksofon i puzon:)

          • SPOTKANIE AUTORSKIE

          • Dnia 18.10.2021r. gościliśmy w naszej szkole wyjątkową osobę - Panią Ewę Kołodziejczyk- pisarkę i ilustratorkę książek dla dzieci. Spotkanie autorskie było niezwykłe, gdyż Pani Ewa opowiedziala o swoich inspiracjach do napisania książek, przekazała cenną wiedzę o warsztacie pracy twórczej pisarza i zachęciła do sięgania nie tylko po pozycje książkowe, ale do spełniania swoich marzeń. Za miłe i konstruktywne spotkanie serdecznie dziękujemy.

          • SAMORZĄD UCZNIOWSKI

          • Miło mi jest poinformować, że nowy Samorząd Uczniowski naszej szkoły rozpoczął swoją działalność:)

            Dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie podczas którego przedstawiono propozycje działań na rok szkolny 2021/2022. Trzeba przyznać, że plan jest ambitny i bardzo kreatywny. Przy współpracy całej społeczności uczniowskiej możliwa jest realizacja wszystkich zadań. Kochani, więc wszystkie siły na pokład i zaczynamy!!!

            Już jutro bacznie rozglądajcie się po korytarzach szkoły, tam ukażą się informacje, które mogą Was zainteresować:)

            Na wszelkie pytania, wątpliwości na pewno odpowiedzą Wam OLA P. , MARCELINA S. i KLAUDIA P.

          • ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE

          • Lubimy czytać polskich autorów! – Barbara Gawryluk

            Barbara Gawryluk i Jej książka "Dżok. Legenda o psiej wierności" dzięki głosom Czytelniczek i Czytelników znalazła się w Złotej Dwudziestce książek wybranych z okazji 20-lecia kampanii czytania "Cała Polska czyta dzieciom".

            Barbarą Gawryluk jest autorką książek, tłumaczką, dziennikarką radiową.

            Porozmawiamy o „Dżoku”, o „Balticu”, który także znajduje się na Złotej Liście Fundacji, ale też o „Małych bohaterach” i innych książkach Autorki, o jej warsztacie pisarskim i dziennikarskiej pasji, ale też o tym, że niektóre dzieci wolą prawdziwe historie od bajek.

            Czekamy na pytania. Będzie można je też oczywiście zadawać podczas spotkania.

            Przygotowanie i prowadzenie: Dorota Koman.

            ZAPRASZAMY!

          • KODUJEMY

          • Z okazji Tygodnia Kodowania w klasach 2 i 3 odbyły się zajęcia z cyklu "Kodowanie z emocjami". Uczniowie programowali ozoboty, rozmawiając na temat emocji.

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole.

            Były życzenia, piosenki i Gala Oskarowo- Jabłkowa! Dziękujemy Panu Andrzejowi Kamyszkowi- Burmistrzowi Jasienia, Panu Zbigniewowi Walczakowi- Przewodniczącemu Rady Miasta oraz Radzie Rodziców za obecność i życzenia skierowane do pracowników oświaty.

            Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie nagród pracownikom szkoły. Gratulujemy serdecznie!

          • LEKCJA PRZYRODY W TERENIE

          •  

            Dzisiaj uczniowie klasy trzeciej wybrali się na spacer do lasu.Obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, rozpoznawali i nazywali warstwy lasu. Nie ma to jak utrwalanie zdobytych wiadomości na świeżym powietrzu:)

          • KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

          • Miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w konkursie " LUBUSKA MEGA DYNIA ". Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w konkursie:)

          • GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA NIECH DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE

          • Dnia 8 października, na placu przy Cmentarzu Komunalnym w Jasieniu, odbyły się uroczyste obchody Dnia Sybiraka.

            Uroczystość otworzyła Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Jasieniu Hanna Łabudzińska, następnie przemówienie wygłosił Burmistrz Jasienia Andrzej Kamyszek. Włodarz miasta, podczas przemówienia, zaapelował do młodego pokolenia, aby dbali o pomnik i czcili pamięć o Sybirakach. Głos również zabrała Prezes Związku Sybiraków Genowefa Karmelita, która ze wzruszeniem wspominała losy zesłańców Sybiru.

            Po przemówieniach kwiaty pod pomnikiem złożyli:

            Burmistrz Jasienia Andrzej Kamyszek i Wiceburmistrz Katarzyna Łuczyńska,

            Przewodniczący Rady Miejskiej w Jasieniu Zbigniew Walczak

            Przedstawiciele Koła Sybiraków, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasieniu, Szkoły Podstawowej w Wicinie, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Stowarzyszenia Polska 2050.

            Uroczystość nie odbyłaby się bez udziału naszych wspaniałych Harcerzy z 1 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Bystrzaki", którzy pełnili honorową wartę przy pomniku oraz zapalili znicze.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na uroczystość.

            Nie pozwólmy odejść historii w zapomnienie.

          • JESTEŚMY DUMNI

          • Dziękujemy pani Monice Przysmak Dyrektorowi Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lubsku za zaproszenie na uroczystość podziękowania uczniom za znalezienie cennych eksponatów historycznych. W uroczystości udział wzięła pani Ewa Rawa Lubuski Kurator Oświaty.

            Jesteśmy dumni z postawy naszej Lenki.

          • JESTEŚMY DUMNI Z POSTAWY NASZEJ UCZENNICY LENY SMOLEŃSKIEJ

          • Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków

            8 4pamźdz5i10t72ertmn7i0n6ka 0o 12o6:4dtf75  · 

            Dziś w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Lubsku odbyła się uroczystość , podczas której podziękowano uczniom, którzy przypadkowo natrafili na zabytki archeologiczne -cmentarzysko z okresu kultury łużyckiej (1200-800 l p.n.e.), które odkryto na terenie placu zabaw w Tucholi Żarskiej. Uczniowie zgłosili odkrycie nauczycielowi historii Panu B. Łapie, a ten zawiadomił służby konserwatorskie. Dzięki temu ,ze środków lubuskiego wojewodzkiego konserwatora zabytków, przeprowadzono ratownicze badania archeologiczne, które wykonała Fundacja Archeologiczna, badaniami kierował Pan S. Kałagate. Wyniki badań zrelacjonowała dzis Pani A. Jaszewska, podkreślajac, że młodzież zachowała się bardzo odpowiedzialnie nie rozkopując stanowiska i zgłaszając się od razu do nauczyciela. W uroczystości wzięła udział Pani B. Bielinis-Kopeć dziękując młodzieży za odpowiedzialną postaw, Pani E. Rawa Lubuski Kurator Oświaty i Pan J. Dudojć burmistrz Lubska, a także młodzi odkrywcy, ich rodzice i nauczyciele. Warto przypomnieć ze to już drugie odkrycie zgłoszone przez młodzież ze szkół na terenie gminy Lubsko. Po raz kolejny też młodzież zwróciła się do swojego nauczyciela historii Pana B. Łapy który zawiadomil służby konserwatorskie i czuwał nad zabezpieczeniem miejsca do czasu przybycia archeologów.

          • REKLAMA DŹWIGNIĄ HANDLU

          • Dzisiaj uczniowie klasy trzeciej prezentowali swoje reklamy:). Wykazali się kreatywnością. Cała klasa wykonała zadanie, które stanowiło podsumowanie ostatniego bloku tematycznego.

          • MOJA MIEJSCOWOŚĆ

          • W dniu 06.10.2021r. uczniowie klasy 4 w ramach zajęć rozwijających uzdolnienia prezentowali przygotowane przez siebie plakaty dotyczące miejscowości, w których mieszkają. Cała wystawę będzie można obejrzeć już w przyszłym tygodniu.