• Zapraszamy na Ferie Zimowe do Biblioteki w Jasieniu

• Biblioteka Publiczna w Jasieniu.

lt1h1g93c s1t0ypcc3znia o0s 1it6:43re4  ·

Serdecznie zapraszamy do zapisów na 1 Tydzień Ferii w Bibliotece Miasta i Gminy w Jasieniu.

18.01.2022 (wtorek) – SEANS BAJKOWY Z Profilaktycznym Mistrzem. Dodatkowo Zajęcia Balonowe ZOO.

20.01.2022 (czwartek)-PROFILAKTYKA z HARRYM POTTEREM – przygotowywanie magicznych deserów jak z Hogwartu.

21.01.2022 (Piątek)- EKO TORBY ilustracje z książek – warsztaty plastyczno – profilaktyczne

Zajęcia rekomendowane są dla grupy wiekowej (od 6 - 12 lat)

Ze względów bezpieczeństwa ograniczona została liczba dzieci mogących wziąć udział w zajęciach.

Obowiązują zapisy telefoniczne – nr tel. 68 371 04 57 (12:00-18:00)

W związku z Pandemią COVID 19 obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa (m.in. dezynfekcja rąk)

Współpraca - GKRPA Gmina Jasień

• LEKCJA W 2 KLASIE

• Dzisiaj utrwalaliśmy rzeczowniki i czasowniki. Mimo wielu zadań ćwiczenia interaktywne cieszyły się największym powodzeniem.

• NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

• Ćwiczymy rachunek pamięciowy z mnożenia.Prosta zabawa- kubeczki z zapisanymi działaniami i budowanie wieży- a wywołała wiele radości.Nikt nie chciał jej kończyć.

• Projekt

• Kreatywne prace plastyczne trzecioklasistów- Technika plastyczna malowanie plasteliną - temat Portret babci lub dziadka:)

• LEKCJA ZE SŁOWNIKAMI

• Dzisiaj uczniowie klasy trzeciej pracowali podczas zajęć wykorzystując różnego rodzaju słowniki ( począwszy od słownika ortograficznego, aż po słownik skrótów i skrótowców) To były bardzo ciekawe zajęcia! Uczniowie przekonali się jak ważna jest znajomość alfabetu:)

• MARZENIA I PLANY

• Dzisiaj trzecioklasiści podsumowali ubiegły rok i podzielili się swoimi marzeniami i planami na Nowy Rok:) Oby wszystkie plany i marzenia się spełniły...

• #MuremZaPolskimMundurem

•

Żołnierzom oraz funkcjonariuszom Straży Granicznej i Policji pełniącym służbę na granicy z Republiką Białorusi życzymy spokojnych świąt Bożego Narodzenia a także szczęśliwego Nowego Roku

uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wicinie

• ŚWIĄTECZNE DRZEWKA

• Szkoła Podstawowa w Wicinie serdecznie dziękuję panu Andrzejowi Staniszewskiemu Nadleśniczemu Nadleśnictwa Krzystkowice w Nowogrodzie Bobrzańskim za przekazanie drzewek świerka dla uczniów naszej szkoły. Choinki zostały udekorowane w ozdoby wykonane przez uczniów i sprawiły im wielką radość. Dziękujemy za zielony dar i życzymy Zdrowych i wesołych Świąt

• NASI WOLONTARIUSZE

• Wczoraj wolontariusze z klasy VI odwiedzili podopiecznych Powiatowego Ośrodka Wsparcia " Parasol" w Zielonej Górze i przekazali odzież oraz środki czystości zebrane podczas akcji "Otwarte serce dla potrzebujących" przeprowadzonej w naszej szkole.

Wszystkim tym, którzy aktywnie przyłączyli się do naszej akcji, serdecznie dziękujemy.

• ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE

• Podczas dzisiejszych zajęć rozwijających uzdolnienia z j. angielskiego miałyśmy spotkanie z uczniami z Wietnamu. Tematem przewodnim była tradycyjna wietnamska kuchnia Nasi rówieśnicy opowiedzieli nam o niej co nieco za pomocą prezentacji. Następnie był krótki quiz, a na koniec uczniowie wymieniali się pytaniami. Jak widać niektórzy łączyli się ze szkoły, inni ze swoich domów. Spotkanie uważamy za udane

• PROJEKT "WIRTUALNE PODRÓŻE"

• Dzisiaj uczniowie klasy drugiej I trzeciej brali udział w kolejnej lekcji na żywo na kanale Nauka w plecaku:). Temat spotkania - " W krainie Mikołaja"

• POMAGAMY

• Dzisiaj nasi uczniowie odwiedzili Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach i przekazali karmę, koce, obroże, które zostały zebrane podczas akcji przeprowadzonej w szkole.

• "DZIECI Z BULLERBYN"

• Dzisiaj uczniowie klasy trzeciej omawiali lekturę ,,Dzieci z Bullerbyn". Uczniowie wykonywali zadania w trochę niecodziennych okolicznościach- część uczniów uczestniczyła w zajęciach online, a pozostali w klasie:). Wszyscy świetnie się uzupełniali, wykonywali zadania wykazując się kreatywnością. Książka bardzo przypadła dzieciom do gustu! Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że zazdroszczą bohaterom książki pomysłów i wspólnie spędzonych chwil :))